Proti lupinám

Olejová masáž
Tento spôsob je vhodný na suché lupiny. Pred umytím vlasov vmasírujte olej do pokožky hlavy a nechajte niekoľko minút pôsobiť.

Jogurtová maska
Jemne masírujte pokožku hlavy jogurtom, nechajte 15 minút pôsobiť a nakoniec dôkladne opláchnite.

Zázračný acylpyrín
Rozdrvený acylpyrín (1 až 2 acylpyríny), vsypte do šampónu, s ktorým si bežne umývate vlasy. Týmto šampónom si vlasy si dôkladne umyte, nechajte ho pôsobiť na hlave zhruba 10 minút. Potom si vlasy ešte raz umyte šampónom bez acylpyrínu.


Peeling z morskej soli
Raz do týždňa si urobte masáž pokožky hlavy morskou soľou. Koža sa zbaví vrchnej zrohovatenej vrstvy skôr, ako sa z nej začnú tvoriť lupiny.

Sírový zábal
Tento spôsob je vhodný ak sú lupiny spôsobené dôsledkom hubového ochorenia. Sírový roztok nechajte pôsobiť na hlave zhruba 5 minút. Kúru opakujte aspoň trikrát po sebe a to každý druhý deň.

Jablčný ocot
Čistý jablčný ocot zohrejte, naneste na pokožku hlavy a nechajte účinkovať jednu hodinu.
 

Vlasová voda
Po umytí vlasy opláchnite vlasovou vodou z aloe vera. Táto vlasová kúra má protiplesňové a antibakteriálne účinky.

Maska pre dokonale vyživené a zdravé vlasy - rozdrvte semená senovky gréckej (kúpite v lekárni), zalejte vlažnou vodou a nechajte ich cez noc odstáť. Potom vmasírujte túto pastu na vlasy a pokožku hlavy. Nechajte pôsobiť 15 až 20 minút. Potom masku zmyte z vlasov jemným šampónom.
Táto maska je vynikajúce na všetky typy vlasov, ale obzvlášť je vhodná pri problémoch s vlasmi, ako sú lupiny, vypadávanie vlasov, plešatenie, rozštiepené končeky vlasov atď.