Chyby pri starostlivosti o vlasy

Máte problémy s vlasmi? Zamysleli ste sa nad tým, či vaše problémy s vlasmi nesúvisia so zlou starostlivosťou? S vlasmi je to podobné ako s ostatnými časťami vášho tela. Mnoho si pamätajú a časom sa dokážu za zlú resp. nesprávnu starostlivosť nie veľmi pekne odvďačiť.

Používanie nevhodného šampónu
Zlý výber šampónu môže narobiť na vašej hlave dosť nepríjemnosti. Dôležité je zistiť aký máte typ vlasov a tým pádom aj to k akým problémom majú sklon. To znamená či sú vaše vlasy mastné alebo suché, či máte problém s lupinami, či ich často farbíte a podobne. Veľká skupina ľudí môže zaradiť svoje vlasy hneď do niekoľkých skupín. Najlepšie je sa v tomto poradiť s vašim kaderníkom a presne určiť aký máte typ vlasov a aké prípravky na ne používať. Predsa len oko odborníka vidí aj veci, o ktorých ste možno ani netušili.

Sušenie a česanie vlasov
Buďte opatrná aj pri tých činnostiach. Vlasy si češte pomaly a opatrne, aby ste sa vyhli ich zauzľovaniu, rozčesávajte ich po prameňoch. Fénovanie by vlasom nemalo ublížiť. Nikdy však vlasy nefénujte na vysokej teplote a príliš zblízka. Fén držte od hlavy v asi 20 centimetrovej vzdialenosti.

 

Rýchlo mastnejúce vlasy
Pomáha zvolenie správnej starostlivosti a hlavne objavenie a postupné odstránenie príčiny. Príčin mastných vlasov môže byť viacero, ako napríklad stres ale aj nevyrovnaná hladina hormónov. Tu je vhodné zapojiť do pátrania po príčine aj lekára. Ak máte mastné vlasy, podľa potreby si ich umývajte aj denne. Šampón na časté umývanie vlasov musí byť k vlasom čo najšetrnejší.