Suché a poškodené vlasy

Ak máte problém s vysušenými a lámajúcimi sa vlasmi, odporúčame Vám prijímať v strave veľa esenciálnych mastných kyselín a zinku. Tieto látky, ktoré sú dôležité pre krásu tela i vlasov obsahujú napríklad tekvicové semienka, orechy alebo rastlinné oleje, ktoré sú obzvlášť vhodné na ošetrenie suchých vlasov. Podobne ako v strave na suché a zničené vlasy je najúčinnejšie používať masky na olejovej báze, tie zaberajú najlepšie.

Maska na vlasy s (olivovým) olejom č.1
Liekom číslo jeden je olivový olej. Zohrejte pár polievkových lyžíc olivového oleja, zmiešajte ho s jedným vajíčkom a votrite do vlasov. Pomasírujte si aj pokožku hlavy krúživými pohybmi prstov. Podporí to nie len prekrvenie pokožky ale aj rast vlasov. Zabaľte vlasy do väčšieho igelitového sáčka, následne do uteráka. Najlepšie je to spraviť cez víkend, keď sa nikam nechystáte, pretože olej by mal byť na vlasoch aj niekoľko hodín, kvôli lepšiemu vsiaknutiu. Ak nemáte čas pobehávať s touto kúrou celý deň, nechajte si ju pôsobiť len toľko, koľko môžete. 

Maska na vlasy s (olivovým) olejom č.2
1 šálka olivového oleja lisovaného za studena a 2 čajové lyžičky orechového (alebo rascového) oleja.
Oba oleje zmiešajte, potom vmasírujte do suchých vlasov a nechajte 20 minút pôsobiť. Olivový olej dodáva pružnosť a ošetruje vlasy zničené fénovaním. Rascový prepožičia vlasom nový lesk a upokojí citlivú pokožku hlavy.

Maska na vlasy s (olivovým) olejom č.3
Asi 2 PL oleja (najlepšie olivový olej) trochu zohrejte a naneste ho buď len na končeky vlasov alebo na celú hlavu. Vlasy zabalte do uteráka a po 20-tich minútach dôkladne umyte.

Maska na vlasy s (olivovým) olejom č.4
50 ml ricínového oleja (alebo slnečnicový olej), 25 ml olivového oleja, 10 g tymianu, 10 g rozmarínu a 10 g žihľavy.
Oleje zmiešajte a zalejte ich bylinkami. Premiešajte to dobre v uzavretej nádobe a potom nechajte dva dni odstáť. Po dvoch dňoch túto zmes preceďte cez gázu. Zmesou jemne masírujte vlasy aj pokožku. Vlasy potom zabaľte do fólie (sáčku) a do froté uteráka. Masku nechajte pôsobiť na hlave dve hodiny. Potom ju dobre opláchnite a umyte šampónom. Túto masku aplikujte aspoň raz týždenne.

Vlasový zábal na zničené vlasy
Popučte zrelý banán s pár kvapkami mandľového oleja a vmasírujte do vlasov. Nechajte pôsobiť zhruba 15 minút. Potom vlasy opláchnite sódovou vodou a následne našampónujte a naneste ochranný kondicionér na vlasy.

Rozštiepené konce vlasov
Namastite si vlasy dvakrát do týždňa kokosovým olejom, ktorý zmiešajte s čerstvou limetkovou šťavou alebo použite koncentrovaný limetkový džús, najlepšie 100%-ný. Glukóza v cukre, ktorou je džús osladený je základným stavebným prvkom vlasových buniek.

Avokádo na suché vlasy
1 zrelé avokádo očistite, dužinu roztlačte a zmiešajte s dvoma polievkovými lyžicami kyslej smotany alebo jogurtom.
Zmes vmasírujte do vlasov a zabaľte ich fóliou a teplým uterákom. Nechajte pôsobiť 20 minút. Potom vlasy umyte šampónom.

Prvá pomoc pre vysušené vlasy
Zmiešajte 1 lyžicu medu so smotanou. Vmasírujte do vlasov aj do pokožky hlavy. Nechajte pôsobiť 15 minút. Masku opláchnite a potom si vlasy umyte šetrným šampónom na bežné použitie alebo detským šampónom.