Na rast vlasov

Pre zdravé a silné vlasy sú potrebné vitamíny skupiny A, B, E, bielkoviny, železo a ďalšie minerálne látky. Ďalším dôležitým prvkom je zinok, ktorý taktiež podporuje rast nových vlasov pri ich vypadávaní.
Účinné spôsoby, ktoré pomáhajú podporiť rast vlasov sú napríklad masáže pokožky hlavy. Pri týchto masážach dochádza k prekrveniu pokožky hlavy a to má blahodarný vplyv na správny rast a kvalitu vlasov.

 

 

Dlhé vlasy už za 5 minút. Najjednoduchší, najrýchlejší a najlacnejší spôsob predlžovania vlasov. www.clipinvlasy.sk

Oplachovanie žihľavovým čajom
Sparte za hrsť lístkov žihľavy, vlasy si týmto čajom opláchnite, dajte si na hlavu obyčajný sáčok a nechajte pôsobiť asi 15 minút.

Lopúchový olej
Lopúch je výborná bylina, ktorá Vám pomôže zastaviť vypadávanie vlasov. Z koreňa si môžete doma vyrobiť vodu na oplachovanie vlasov alebo lopúchový olej.
30 g najemno nastrúhaného očisteného lopúchového koreňa zalejte 100 g olivového oleja a nechajte odstáť 14 dní. Po 14 dňoch zmes preceďte a olejovým výťažkom si ráno a večer potierajte pokožku hlavy. Nechajte pôsobiť asi pol hodiny a potom opláchnite. Večer si môžete urobiť aj vlasový zábal, ktorý necháte pôsobiť až do rána.

Rast vlasov
Do vlasov si votrite popučené indické egreše, ktoré podporujú rast a pevnosť vlasov. Zahrňte do svojho jedálnička tieto potraviny: kel, šalát, brokolica, mrkva, petržlen, mango, sušené marhule, celozrnné cereálie, bambusové klíčky, fazuľky, šošovicu. Tieto plodiny majú zodpovednosť nielen za rast a krásu vlasov, ale aj hustotu mihalníc a obočia.

Proti vypadaniu vlasov
Vaječným žĺtkom päť minút masírujete pokožku hlavy a potom ho nechajte na hlave pôsobiť minimálne pol hodiny.