Ako bojovať s vypadávaním vlasov?

V dnešnej dobe má veľa ľudí problém s vypadávaním vlasov. Tieto problémy, ako sme už spomínali môže mať viacero príčin. Ak sa však prekročí hranica mierneho úbytku vlasov hovoríme o alopécii – chorobe, ktorá trápi milióny mužov i žien na celom svete.

1. Maskovanie - zhusťovače vlasov

Riedke vlasy alebo plešinu zamaskujeme zhusťovačom vlasov alebo parochňou. Toto riešenie má okamžité a rapídne zlepšenie situácie na hlave. Zhusťovače vlasov fungujú na princípe elektrostatickej energie a to tak, že pri ich aplikácii sa tisíce mikrovlákien prichytia na rednúce vlasy. Tým sa vytvorí plnší účes a zamaskujú sa miesta s riedkymi vlasmi bez toho, aby to niekto spozoroval. Toto riešenie je veľmi vhodné pre rýchle dosiahnutie efektu hustých vlasov.

Pozrite si nasledujúce video a zistíte ako to funguje.

Zahusťovače môžu byť vo forme prášku alebo spreja. No nezabúdajte, že tento spôsob “len“ zahusťuje rednúce vlasy, ale myslím, že je to perfektné. Čo poviete? 

2. Synergická liečba

Princíp tejto liečby spočíva v užívaní účinných liekov a prípravkov s ošetrovaním laserovým stimulátorom. Doba liečby je 6 až 9 mesiacov. Týmto spôsobom sa maximalizujú účinky liečby, lebo okrem využitia jednotlivých zložiek sa využíva aj ich synergický potenciál. Toto riešenie patrí do kategória finančne nákladnejších. Okrem finančných prostriedkov je potrebné sa vyzbrojiť aj značnou dávkou trpezlivosti, lebo na požadovaný efekt je treba počkať. Tento spôsob liečby vám prinesie vlastné, zdravšie a pevnejšie vlasy.

3. Transplantácia

Zákrok spočíva v prenesení vlasovej štepy zo zadnej časti hlavy na miesta s rednúcimi vlasmi respektíve na plešinu. Toto riešenie je síce veľmi efektívne, transplantované vlasy začnú rásť na novom mieste, ale tie ostatné vypadávajú ďalej. Každopádne po zverení sa do rúk skúseného vlasového chirurga sa dajú vlasovou transplantáciou dosiahnuť veľmi dobré výsledky.